Simona Petrík

Potvory, čo si vymýšľajú týranie?

Autor: Simona Petrík
Publikované september 1, 2016


Približne pred týždňom zverejnil portál .týždeň videorozhovor s názvom „Slovensko – krajina týraných mužov“. Na prvý pohľad som si pomyslela, že musí ísť o nadsázku a snahu získať čo najviac pozretí. No na moje prekvapenie ma už v úvode „diskusie“ upozornili, že to myslia vážne. Na Slovensku sú vraj prevažne týraní muži a ženy si vraj tieto obvinenia veľmi často vymýšľajú. Podľa oficiálnych štatistík je to nezmysel, obeťami sú v 90% ženy. Ako teda k tomuto záveru moderátor Korda a hosť relácie advokátka Jitka Hasíková prišli?

Krajina týraných mužov bez otáznika

Eugen Korda: „Slovensko, krajina týraných mužov? S otáznikom alebo bez otáznika?“

Jitka Hasíková: „Je to bez otáznika, pre mňa to nie je otázka. Pre mňa je to vec, ktorú sledujem a ktorej sa venujem a dovolím si tvrdiť, že tam nepatrí otáznik. Ja to mám vyriešené, lebo sa veľmi často stretávam s tým, že ženy sa snažia nasimulovať, že sú týrané, alebo sú domnelo týrané.“

Potom pani advokátka Hasíková rozsiahlo popisuje, aké jednoduché je vymyslieť si týranie a aký je internet plný návodov, ktoré ženy šikovne pri podávaní trestného oznámenia na policajnej stanici využívajú proti partnerom, ktorým sa chcú pomstiť. Odhaliť podvod by mal znalec, lenže tí sú často podľa Hasíkovej nedostatočne kvalifikovaní…

Celý blog si môžete prečítať tu.